VPSMMO - Metin2 - Knight Online - Karahan Online - Silkroad - Pvp
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VPSMMO - Metin2 - Knight Online - Karahan Online - Silkroad - Pvp

Metin2, Knight online, Silkroad, Karahan online, Aion online, Shaiya, 4story Ve Tüm Online Oyunlar ile ilgili forum.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Serverinizin güvenliğini arttırın,oyuncularınızın charlarının çalınmasına engel olun.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

batman7211

batman7211
Co Admin
Co Admin

Charlarınızı nasıl korursunuz? Serverinizin güvenliğini nasıl artırrısınız ? Ne gibi önlemler alabilirsiniz kısaca anlatacağım.

Şunu belirteyimki çoğumuz İnternet Explorer kullanıyor ve olan bitenden habersiz güncelleştirmeleri indirmiyoruz.

İnternet Explorer'da bulunan bir açık var namıdeğer lamer vs.hacker arkadaşlarımız server saldırılarını veya hesap çalma,bilgisayarınızdaki bilgilere ulaşma gibi işlemleri bu açıkla kolayla yapabilir.

İnternet explorer bu açıkların farkında güncellenmiş betalar yayımlıyor ama siz haberdar değilsiniz.+İnternet Explorer kapalı kodludur yani İnternet explorer çalışıyorken arkada ne yapıldığını ne olduğunu bilemiyorsunuz.

Ne yapmalıyımmı diyorsunuz?

Google chrome,Mozilla Firefox bildiğim bu 2 program açık kodludur programın arkasında sizlerin bilgilerini kaydedip kaybetmediğini anlayabilir programın neler çalıştırdığını bakabilirsiniz.

Server hatalarından ziyada diğer bilgiler facebook,twitter,oyun siteleri gibi sitelere giriş bilgilerinizde tehlikede.

Mozilla firefox veya Google Chrome kullanmanız hesap güvenliğiniz açısından büyük rol oynar.

Nasıl anlarsınız?

Oledb32.dll dosyası kapatılarak zararlı kod içeren siteler tarafından hesabınız çalınabilir.

user32.dll dosyasının şu ana kadar duymadığınız değilmi?

Windows'un 95 sürümünden bu yana user32.dll dosyası var olduğunu zannediyorum ne içeriyor bu dosya,beyin fırtınası yaparsak Ülkemize düşman parçalamaya çalışan bir a.b.d ülkesinin çıkardığı bir sistemi kullanıyoruz ve mecburuz ne anladınız ?

İşletim sistemi olarak ne kullanılmalı başka işletim sistemimi var ?
Tüm Dünyanın işletim sistem çekirdeği LİNUX! Tamamen açık kodlu herkes tarafından kodlar yazılarak gönderilen ücretsiz çekirdeği yayımlanan işletim sistemidir.

Türkiyedeki önemli devlet kurumları,askeri kurumlarda windox kullanılmaz,linux çekirdeğinden geliştirilen Pardus kullanılmakta.

Pardus kullanımı zordur,windows programları çalışmaz ama en güvenilir çekirdek işletim sistemidir.

Özetliyecek olursak İnternet Explorer kullanmayın,güvende kalın.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]